Rubriky:

Ostatní

Buffon před lety kvůli depresím chodil k psychologovi

13. listopadu 2008 13:32 - TURÍN

Slavný italský fotbalový brankář Gianluigi Buffon trpěl od prosince 2003 do června 2004 těžkými depresemi, kvůli nimž musel docházet k psychologovi. Nyní třicetiletý gólman Juventusu Turín to uvedl ve své autobiografii Numero 1, jejíž některé pasáže dnes otiskl list La Stampa.

 

www.buffononline.com

"Nebyl jsem spokojen se svým životem, svou prací a celkově s fotbalem," uvedl v knize Buffon, jenž byl čtyřikrát vyhlášen nejlepším brankářem světa. "Moje nohy se najednou začaly třást, a dokonce jsem dostal strach z účasti na mistrovství Evropy 2004. Musel jsem vytáhnout hlavu z oprátky a vyhledat psychologickou pomoc," dodal.

Dlouholetý italský reprezentant uvedl, že jsou tisíce důvodů, proč být v depresi, i když je člověk bohatý a slavný. "Nemůžete najít tu správnou ženu, nedokážete vyhrát Ligu mistrů, nenaplňujete svoje cíle," vyjmenoval Buffon příčiny deprese z doby zhruba rok předtím, než poznal svou současnou partnerku Alenu Šeredovou, s níž má od loňského prosince syna Louise Thomase.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.