Rubriky:

Ostatní

Útočník Berbatov zvažuje konec v bulharské reprezentaci

20. listopadu 2008 15:49 - SOFIA

Útočník Dimitar Berbatov zvažuje, že přestane hrát za bulharskou reprezentaci. Fotbalistovi Manchesteru United se nelíbí, že je kritiky označován za hlavního viníka nevýrazných výsledků národního týmu.

Bulharsko má v kvalifikaci mistrovství světa po třech zápasech na kontě pouhé tři body a v osmé skupině ztrácí na vedoucí Itálii sedm bodů. Tým je často kritizován, nejvíc pak Berbatov. Kritici mu vytýkají, že se při zápasech málo snaží a nebojuje.

"Říkal mi, že chce skončit, protože se mu nelíbí, že ho lidé pořád kritizují," řekl bulharské rozhlasové stanici Darik fotbalistův agent Emile Dančev.

Pokud by Berbatov skončil, přišlo by Bulharsko o kapitána a druhého nejlepšího střelce v reprezentační historii. Sedmadvacetiletý útočník dal v 68 zápasech 41 gólů, lepší je pouze Christo Bonev s 48 brankami.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.