Živě

Útočník Berbatov zvažuje konec v bulharské reprezentaci

20. listopadu 2008 15:49 - SOFIA

Útočník Dimitar Berbatov zvažuje, že přestane hrát za bulharskou reprezentaci. Fotbalistovi Manchesteru United se nelíbí, že je kritiky označován za hlavního viníka nevýrazných výsledků národního týmu.

Bulharsko má v kvalifikaci mistrovství světa po třech zápasech na kontě pouhé tři body a v osmé skupině ztrácí na vedoucí Itálii sedm bodů. Tým je často kritizován, nejvíc pak Berbatov. Kritici mu vytýkají, že se při zápasech málo snaží a nebojuje.

"Říkal mi, že chce skončit, protože se mu nelíbí, že ho lidé pořád kritizují," řekl bulharské rozhlasové stanici Darik fotbalistův agent Emile Dančev.

Pokud by Berbatov skončil, přišlo by Bulharsko o kapitána a druhého nejlepšího střelce v reprezentační historii. Sedmadvacetiletý útočník dal v 68 zápasech 41 gólů, lepší je pouze Christo Bonev s 48 brankami.

ČTK

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.