Rubriky:

Ostatní

Slováci dohrají ve fotbalové lize jen pět kol a bez diváků

22. května 2020 17:41 - Bratislava

Unie ligových klubů (ULK) na Slovensku rozhodla na svém pátečním zasedání, že nejvyšší fotbalová soutěž se opět rozběhne 13. června. Neodehraje se však všech zbývajících 10 utkání, ale pouze polovina. Druhá liga se dohrávat nebude.

 

Oficiální web ŠK Slovan Bratislava: www.skslovan.com

Utkání se odehrají bez diváků. „Je naší povinností, abychom se pokusili o restart," nechal se slyšet šéf ULK Ivan Kozák. „Je to korektní vůči partnerům, vysilatelům i fanouškům. Domnívám se, že když lidé uvidí fotbal v televizi, budou mít pocit, že se vracíme do běžných kolejí," cituje web sme.sk Kozáka.

Slovenští fanoušci byli naposledy na ligovém fotbale 7. března a zatím bylo odehráno celkem 22 kol. Pak ligu přerušila pandemie koronaviru. Mělo být dohráno ještě deset kola nadstavby, ale nakonec se odehraje jen polovina.

Fotbalová Žilina je v likvidaci, trenéři už ale práci mají. Zpracovávají tresky a dělají rybí saláty

Proti pokračování soutěže byly například kluby z Dunajské Stredy, Trenčína a Nitry. Restart prosazovali především představitelé Slovan Bratislava, Trnavy a Ružomberku. Podle generálního ředitele Slovanu Ivana Kmotríka by předčasné ukončení ligy uškodilo sponzoringu a image soutěže.

Trenér bratislavského mužstva Ján Kozák před časem vyjádřil obavy, že bez dohrávky domácí soutěže by Slovan nebyl připravený na evropskou konfrontaci. „Nedovedu si představit, jak bychom v případě zrušení sezony měli jít do Evropy po možná půlroční pauze bez soutěžních utkání," řekl trenér Slovanu.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní