Rubriky:

Ostatní

Petrželu po návratu z léčebny už svrbí ruce, má nabídky z Ruska

22. ledna 2009 12:06 - PRAHA

Ani ne měsíc po návratu z psychiatrické léčebny, kde se celý podzim léčil ze závislosti na hazardních hrách, začíná fotbalový trenér Vlastimil Petržela zvažovat, kam zamíří na další štaci. Ve čtvrtečním rozhovoru pro ČTK několikrát zdůraznil, že má znovu chuť do práce. A nouzí o nabídky ze zahraničí prý netrpí.

V týdnu podle svých slov už odmítl ruský Vladivostok, který sestoupil do druhé ligy. Teď čeká na to, jak dopadnou jednání s dalším druholigovým ruským celkem Nižným Novgorodem, FK Riga a také uzbeckým Bunjodkorem Taškent, kde by mohl být nástupcem slavného Brazilce Zika.

"Je fakt, že mě trochu začínají svrbět ruce. Po návratu z léčení se teprve dávám dohromady, protože jsem byl v dost špatném fyzickém stavu, ale makám na sobě a do práce už mám velkou chuť," řekl Petržela. "Kdyby přišla opravdu dobrá nabídka, tak bych do toho šel," podotkl pětapadesátiletý kouč.

Konec v Baku po čtyřech měsících

Petržela naposledy vedl ázerbájdžánské Něftči Baku, kde však loni v lednu po pouhých čtyřech měsících skončil. Od té doby je bez práce, v září navíc nastoupil do psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, kde hodlal skoncovat se svojí závislostí na ruletě a antidepresivech.

Na začátku ledna léčbu nejlepší český trenér z roku 1994 ukončil, ani ne tři týdny poté ale už přemýšlí nad tím, kam povedou jeho další kroky. Petržela podle svých slov pověřil svého francouzského manažera, aby mu začal hledat nové zaměstnání.

"Teď jsem třeba byl v kontaktu s Vladivostokem, ale včera (ve středu) to definitivně padlo. Přece jenom se na takové angažmá ještě úplně necítím, hlavně je to strašně daleko," vysvětloval Petržela, někdejší kouč Slavie, Liberce, Sparty, Bohemians či Petrohradu, který v roce 2003 a 2004 přivedl v ruské lize ke druhému a třetímu místu a později také do čtvrtfinále Poháru UEFA.

Jiné možnosti

Petržela ale prý má i jiné možnosti. FK Riga, Nižnyj Novgorod a Bunjodkor Taškent, kde skončil před odchodem do CSKA Moskva slavný Brazilec Zico - to jsou podle jeho agenta další alternativy. "Jsem od něj průběžně informovaný a zatím to nechávám plynout tak nějak kolem mě. Až to dojde do určitého stadia, tak jsem připravený sednout na letadlo a začít jednat," líčil Petržela.

Prý mu chybí každodenní fotbalová rutina. "Začínám se do toho pomalu dostávat. Třeba ve středu jsem se byl podívat na nějaké zápasy v Praze," líčil Petržela. Vůbec by se prý nebránil ani jednání s českým klubem, přestože jeho poslední angažmá v Olomouci v předminulé sezoně neskončilo podle jeho představ a po skončení ročníku byl Petržela odvolán. "Uvidíme podle toho, jaké budu mít možnosti. Ale všechno si rád zvážím," upozornil Petržela.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.