Rubriky:

Ostatní

Kdo má nejdražší soupisku? Barcelona a Chelsea, u nás Slavia

4. února 2009 15:48 - PRAHA

Na největší obnos peněz by si přišlo vedení fotbalových týmů londýnské Chelsea a Barcelony, kdyby prodalo všechny své hráče. S touto informací přichází německý portál transfermarkt.de, jenž právě týmy katalánského velkoklubu a anglického vicemistra vyčíslil jako nejdražší. U nás by si na nejvíc peněz přišla Slavia, za ní Sparta.

Německá společnost, která se specializuje na globální fotbalový trh, se rozhodla zanalyzovat soupisky týmů napříč Evropou z hlediska ceny všech hráčů. Ty jsou založeny výhradně na odhadované hodnotě hráče v aktuálním přestupovém období, a ne na přestupních částkách, za které klub jednotlivého hráče koupil.

Na metu nejvyšší tak dosáhl tým ruského magnáta Romana Abramoviče londýnská Chelsea, jejíž hráči jsou odhadovaní na 410,2 miliónu eur (11,7 miliardy korun). Vedle českého reprezentační brankáře Petra Čecha se tato suma opírá o další hvězdy jako Didier Drogba, Michael Essien, Frank Lampard a John Terry.

Díky klenotům, jakými jsou Lionel Messi, Samuel Eto´o, Xavi, Andres Iniesta, Daniel Alves a Thierry Henry, se na druhou pozici dostal španělský gigant Barcelona. Ta by si prodejem svého kádru údajně přišla na 408,5 miliónu eur (11,6 miliardy korun).

Jako další ve výčtu klubů s nejcennějšími hráči jsou opět celky ze Španělska a Anglie. Za Manchesterem United je v závěsu Real Madrid, zatímco AC Milán je prvním týmem zastupujícím italskou Sérii A.

V Česku vede Slavia

Kdyby se však měl žebříček poskládat z pohledu průměrné ceny na jednoho hráče, objevila by se na špičce Barcelona, která je reprezentována čtyřiadvaceti hráči, zatímco Realu Madrid se započítávala hodnota 28 hráčů, Chelsea 27 a AC Milán dokonce 30 hráčů.

Z českých týmů je na tom nejlépe mistrovská Slavia, hodnota jejích fotbalistů se odhaduje na 20,1 miliónu eur (571 miliónů korun). Za sešívanými je jejich odvěký rival Sparta 18,3 miliónu eur (520 miliónů korun), třetí místo zaujímají Teplice 12,5 miliónu eur (355 miliónů korun). Nutno ovšem dodat, že Severočeši byli ve výpočtu zastoupeni jedenatřiceti hráči, Slavia 25 a Sparta 24.

mv, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.