Rubriky:

Ostatní

Australští fotbalisté věnují peníze obětem ničivých požárů

11. února 2009 10:06 - TOKIO

Australští fotbalisté budou hrát v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa v Japonsku zadarmo. Prémie za zápas se rozhodli věnovat na pomoc obětem ničivých požárů, které si v Austrálii vyžádaly přes 180 obětí. Hráči také k dnešnímu utkání v Jokohamě nastoupí s černými páskami.

Na pomoc obětem přispěl i australský fotbalový svaz (FFA), který podle agentury AP věnoval 100 000 australských dolarů. Současně slíbil, že mládežnickým týmům a školám v postižených oblastech na vlastní náklady nahradí zničené vybavení.

Pozadu nezůstali ani hráči kriketu. Nadhazovač Peter Siddle během úterního utkání s Novým Zélandem obcházel stadion v Adelaide a vybíral od fanoušků peníze. Celkem se při zápase na příspěvcích od diváků, hráčů a sponzorů vybralo přes šest miliónů australských dolarů.

Přispěli také australští golfisté Craig Parry a Nick O'Hern, když každý věnoval 200 000 australských dolarů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.