Útočník Žemlík bude hrát ve Vietnamu

12. února 2009 15:35 - BRNO

Po ročním působení ve skotském klubu FC Dundee míří fotbalový útočník Jan Žemlík do vietnamského celku United Saigon, kde si opět zahraje druhou ligu. V české nejvyšší soutěži působil jednatřicetiletý hráč naposledy ve Zlíně v sezóně 2005/2006.

"Fotbal ve Vietnamu je po vítězství reprezentačního týmu na mistrovství Jihovýchodní Asie na konci loňského roku na velkém vzestupu. Žemlík podepsal v Saigonu roční smlouvu s opcí," řekl dnes ČTK hráčův agent Rudolf Baránek. Druhá liga ve Vietnamu právě začala, v prvním kole Saigon ještě bez Žemlíka prohrál na půdě týmu Tien Giand My Tho 0:1.

V české lize odehrál téměř dvoumetrový útočník za Příbram, Blšany a Zlín 94 utkání a vstřelil 23 branek. Oblékal i dres slovenské Žiliny.

Žemlík nebude prvním českým fotbalistou ve vietnamské nejvyšší soutěži. Před čtyřmi lety zamířili Petr Sedlák z Jihlavy a Tomáš Jakus z Třince na čtyřměsíční hostování do klubu Na-Dinh.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.