Živě

Fotbalové mistrovství Afriky se posunulo na začátek roku 2022

30. června 2020 16:42 - Praha

Fotbalové mistrovství Afriky 2021 v Kamerunu se kvůli koronaviru o rok posune. Turnaj, kterého se zúčastní 24 týmů, se uskuteční od ledna do února 2022, přesný termín určí Africká fotbalová konfederace (CAF) později. Na dnešní videokonferenci o tom rozhodl výkonný výbor CAF.

 

Profimedia.cz

Africký šampionát, na němž bude obhajovat vítězství Alžírsko, se měl uskutečnit od 9. ledna do 6. února 2021. Kvůli pandemii koronaviru se však stihly odehrát jen dva z šesti zápasů v kvalifikačních skupinách, ty poslední na podzim minulého roku.

Kamerun však v lednu 2021 přece jen bude hostit fotbalový turnaj. Na tento termín se přesunula jiná verze mistrovství Afriky, kterého se mohou zúčastnit pouze reprezentanti nastupující v domácích soutěžích. Původně se tento turnaj měl odehrát letos v dubnu.

Na přelomu listopadu a prosince 2022 se pak uskuteční i mistrovství světa v Kataru. Naposledy se oba šampionáty hrály ve stejném roce před deseti lety.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.