Zápasy mexických fotbalistů v Poháru osvoboditelů jsou odloženy

2. května 2009 11:34 - BOGOTÁ

Zápasy mexických fotbalových klubů v Poháru osvoboditelů byly kvůli obavám z takzvané prasečí chřipky odloženy na neurčito. Týmy San Luis a Guadalajara zamýšlely odehrát svá domácí utkání na neutrální půdě v Kolumbii, tamní úřady ale plán kvůli obavám z šíření nové nemoci zamítly. Novou hostitelskou zemi, která by zápasy uspořádala, zatím mexická mužstva nenašla.

Klub San Luis měl 6. května hostit uruguayský Nacional, Guadalajaru čekal ve stejný den duel s brazilskými mistry ze Sao Paula. "Konfederace celou situaci rozebere, promyslí a najdeme řešení," řekl agentuře Reuters mluvčí Jihoamerické fotbalové konfederace CSF. "O výsledku bych ale nechtěl spekulovat," uvedl. Dodal jen, že ostatní zápasy druhého kola se uskuteční podle plánu.

CSF chtěla přesunutím zápasů z Mexika vyhovět týmům, které vyjádřily obavy před cestou do země nejvíce zasažené epidemií. Plán uspořádat obě utkání na stadiónu v Bogotě ale ztroskotal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.