Fotbalista Figo by si mohl kariéru prodloužit v Číně

21. května 2009 09:38 - PEKING

Slavný portugalský fotbalista Luís Figo by si mohl prodloužit kariéru mimo Evropu. Šestatřicetiletý záložník, který se nedávno rozhodl skončit s vrcholovým fotbalem, prohlásil, že angažmá v Číně, Japonsku nebo USA by vážně zvažoval.

 

archiv

"S fotbalem asi skončím úplně. Názor bych změnil jen v případě zajímavé nabídky mimo Evropu," citovala majitele prestižního Zlatého míče z roku 2000 agentura Reuters. "Například z USA, Japonska a dokonce bych šel hrát i do Číny," dodal.

Figo se rozhodl skončit poté, co s získal s Interem Milán titul v italské lize. S angažmá v USA už byl spojován v minulosti a předloni se dokonce dohodl na smlouvě s Al-Ittihádem, nakonec ale do Saúdské Arábie nezamířil.

Zatímco arabské země a zámořská MLS už zlákaly několik slavných jmen, v Číně by se Figo stal největší hvězdou v historii. V současnosti hraje nejvyšší soutěž bývalý italský reprezentant Damiano Tommasi a před šesti lety si tamní druhou ligu vyzkoušel Paul Gascoigne.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.