Rubriky:

Ostatní

Orlando rozehrálo turnaj MLS na Floridě výhrou nad Miami

9. července 2020 07:45 - Praha
(Aktualizováno: 9. července 2020 08:02)

Fotbalisté Orlanda City zvítězili nad Interem Miami 2:1 v prvním zápase MLS po téměř čtyřměsíční pauze zaviněné koronavirem. Hráči obou týmů zahájili úvodní duel turnaje na Floridě, kde se hraje bez diváků, pokleknutím a zdvižením zaťaté pěsti, aby tak symbolicky podpořili boj proti rasismu a diskriminaci.

 

Kim Klement, Reuters

Před výkopem nastoupily na trávník společně i desítky dalších hráčů z ostatních klubů. Všichni s černou rouškou se sloganem Black Lives Matter a v černých tričkách s různými hesly jako Black and Proud (Černý a hrdý) nebo Silence is Violence (Mlčení je násilí).

Vztyčenu pravici se zaťatou pěstí drželi hráči nad hlavou osm minut a 46 sekund - tak dlouho klečel policista na Georgi Floydovi, jehož květnové úmrtí po nepřiměřeném zákroku odstartovalo současnou vlnu protestů.

Floridské derby rozhodl v sedmé minutě nastavení Nani, jenž dokončil obrat skóre. Inter Miami šel sice v úvodu druhého poločasu do vedení, náskok ale neudržel.

V 70. minutě nejprve po Naniho přihrávce vyrovnal Chris Mueller, portugalský útočník pak přidal vítězný gól. Tým Davida Beckhama tak neuspěl ani ve třetím zápase v sezoně poté, co prohrál i úvodní dva duely před koronavirovou pauzou.

Útočník Ondrášek je s Dallasem v karanténě: Už máme třináct nakažených, spoluhráči mi závidí

Fotbalová liga MLS začala v uzavřeném komplexu Disney Worldu v Orlandu jako první ze severoamerických profesionálních soutěží, přestože se jí nevyhnuly potíže.

Dallas s českým reprezentantem Zdeňkem Ondráškem byl z turnaje vyřazen kvůli vysokému počtu nakažených hráčů. Nashville má po několika pozitivních testech v týmu odložený dnešní úvodní zápas, hrozí mu ale rovněž vyřazení.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.