Rubriky:

Ostatní

Po zpackané ligové nadstavbě skončil v Linci kouč Ismaël

11. července 2020 14:08 - Praha

Po nadějně rozehrané sezoně a naprosto nepovedené ligové nadstavbě poznamenané navíc skandálem s nedovolenými tréninky v době koroanavirové pauzy skončil předčasně u fotbalistů Lince trenér Valérien Ismaël. Francouzský kouč s německým pasem měl v klubu smlouvu ještě na příští ročník, jeho éra ale po jediném roce skončila odvoláním. Novým trenérem LASK byl jmenován dosavadní kouč ženské rakouské reprezentace Dominik Thalhammer.

 

Profimedia.cz

Linec vyhrál s tříbodovým náskokem před Salcburkem základní část ligy, ale během nucené pauzy si jako trest za organizování zakázaných společných tréninků vysloužil šestibodový odpočet. Trest byl sice později o dva body zmírněn, ale tým v nadstavbě už jen paběrkoval.

Z deseti zápasů vyhrál jen tři a z 30 možných bodů získal deset, což stačilo v konečném účtování jen na čtvrté místo. Podle rakouských médií stály Ismaëla místo neshody uvnitř mužstva.

Linec dosáhl při odvolání snížení odpočtu za nepovolený trénink

Devětačtyřicetiletý Thalhammer už v LASK působil v sezoně 2007/08 jako asistent trenéra. Jako hlavní kouč dosud pracoval jen necelý rok v Admiře Wacker (2004/05). Rakouské fotbalistky ale dovedl v roce 2017 do semifinále mistrovství Evropy.

Pokud mu vyjde rakouský svaz vstříc, měl by linecký celek vést už v srpnové odvetě osmifinále Evropské ligy proti Manchesteru United, s nímž rakouský celek první zápas před přerušením soutěže prohrál 0:5.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.