FC Curych musel kvůli koronaviru v týmu do karantény

11. července 2020 15:12 - Praha

Hodně nepříjemný problém musí řešit švýcarský klub FC Curych. Hned několik hráčů týmu totiž bylo pozitivně testováno na koronavirus a je tak velmi reálné, že klub nebude moci dohrát sezonu. Družstvo muselo nastoupit do povinné karantény, která potrvá do 17. července. Dvě nejbližší kola byla Curychu prozatím odložena.

 

Profimedia.cz

První pozitivní test odevzdal v pátek obránce Mirlind Kryeziu, následná kontrola celého týmu dnes odhalila několik dalších infikovaných hráčů i členů realizačního týmu.

Třiadvacetiletý Kryeziu, jenž nastoupil v úterý na několik minut jako střídající hráč na hřišti Neuchatelu Xamax, měl lehké příznaky nemoci.

Curychu patří v rozehrané sezoně švýcarské ligy páté místo. Soutěž by měla skončit 2. srpna, v kalendáři tak není příliš prostoru pro nalezení náhradních termínů pro dva odložené zápasy.

pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.