Živě

Šéf bolivijského fotbalu zemřel po komplikacích s covidem-19

20. července 2020 10:22 - La Paz

V neděli zemřel na následky nákazy koronavirem prezident fotbalové federace Bolívie (FBF) César Salinas. Osmapadesátiletý funkcionář byl týden hospitalizován v nemocnici v La Pazu a před několika dny byl kvůli potížím s dýcháním intubován. Federaci vedl od roku 2018.

 

Juan Karita, ČTK/AP

Podle médií se Salinas nakazil zhruba před dvěma týdny během jednoho z mnoha jednání s představiteli vlády, z nichž mnozí už také onemocněli. Kvůli covidu-19 byla hospitalizována také Salinasova manželka Inés Quispeová. Prezidentka nejstaršího fotbalového klubu v zemi The Strongest se z nemoci zotavuje.

V jedenáctimilionové Bolívii se od vypuknutí pandemie objevilo zhruba 58 tisíc potvrzených případů nákazy, 2100 lidí zemřelo. Covidem-19 onemocněla třetina vlády, prezidentka i šéfka Senátu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.