Živě

Arsenal i se Štajnerem skončil v karanténě

22. července 2020 14:38 - Českmá Lípa

Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa i s bývalým reprezentantem Jiřím Štajnerem skončili v preventivní karanténě. Divizní tým se uchýlil do izolace kvůli sobotnímu přípravnému utkání s týmem Bohemians U-19, v jehož týmu následně testy odhalily několik případů nemoci covid-19.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Tři hráči Bohemky byli pozitivní, takže nám mančaft hodili do karantény. Jsme z toho špatní,“ potvrdil narušení přípravy na novou sezonu manažer českolipského týmu Josef Košta.

Českolipský tým ve čtvrtek v Liberci čekají testy na covid-19, které se budou opakovat i za týden.

Nejen fotbalisté pražských klubů. Nákaza se rozlezla dál

„V pátek budeme vědět, jestli bude někdo pozitivní. Věříme však, že nikdo. Čtrnáct dnů jsme však bez tréninku, museli jsme odvolat i následující přípravné zápasy,“ lituje Košta. Zrušeno muselo být hned další přátelské utkání s německým Neugersdorfem, které se mělo hrát tuto sobotu.

„Když se nad tím zamyslím, nevím, zda má vůbec cenu budovat mančaft, protože co se teď stalo nám na Bohemce, se může stát každému i během soutěže,“ neskrývá obavy Košta. Divizní soutěže v Čechách by měly startovat 22. srpna.

Mladí fotbalisté hned z několika pražských klubů se měli nakazit 11. července na párty v jednom z pražských klubů, po které hygienici evidují celkem 65 nakažených koronavirem. „Této akce se účastnily osoby, které měly vzájemné kontakty. Byli to různí sportovci z různých sportovních klubů,“ potvrdila České televizi ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.