Rubriky:

Ostatní

Fotbalový mistr světa má problém, Američanka ho obvinila ze sexuálního obtěžování

23. července 2020 13:36 - New York/Praha

Bývalá fotbalová hvězda Barcelony David Villa čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Dopustit se ho měl během svého angažmá v týmu New York City FC. Na Twitteru ho nařkla bývalá zaměstnankyně klubu, která na sociální síti vystupuje pod přezdívkou Skyler B. Osmatřicetiletý Španěl se proti tvrzení ohradil a jakoukoliv vinu popírá.

 

Žena v době, kdy mělo docházet k sexuálnímu obtěžování, pracovala v klubu jako stážistka. „Obtěžování, které jsem zažila v NYCFC, bylo tak hrozné, že se dodnes děsím prostředí profesionálního sportu. Změnila jsem celou svou kariéru, protože ty sračky, co se mi děly, zničily všechny mé sny," napsala Skyler B. na Twitter.

David Villa se mě obden dotýkal a šéfové klubu si o tom mysleli, že je to nějaká legrace," napsala žena, která prý vedení záležitost nahlásila, ale nikdo se tím nechtěl zabývat. Podle Yahoo Sports stážistka v organizaci pracovala v roce 2018.

„Rázně nesouhlasím s obviněními, která proti mně byla vznesena. Je to zcela nepravdivé a popírám to," vydal k situaci prohlášení bývalý fotbalista, který letos v únoru ukončil kariéru po krátkém angažmá v japonském celku Vissel Kobe.

„Je těžké pochopit, proč to dříve jako obtěžování chápáno nebylo, pokud se tehdy někdo cítil nepříjemně," dodal Villa a požádal média a veřejnost, aby ctila presumpci neviny. Vedení New Yorku FC se chce případem zabývat a prošetřit ho.

Ve Spojených státech je to během krátké chvíle druhý obdobný případ z prostředí profesionálních sportovních klubů. Vedení celku amerického fotbalu z Washingtonu bylo nedávno nařknuto ze sexuálního obtěžování 15 bývalými zaměstnanci.

Tým NFL z Washingtonu se vzdal názvu Redskins

pb, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.