Rubriky:

Ostatní

Fotbalová MLS chce od srpna hrát v běžném formátu bez diváků

25. července 2020 11:03 - Miami

Zámořská fotbalová liga MLS se chce od konce srpna vrátit k formátu sezony, v němž by kluby hrály na vlastních stadionech, byť bez diváků. Podle šéfa soutěže Alfonsa Mondela by mělo 26 týmů místo původně plánovaných 34 zápasů odehrát v základní části 20 až 23 utkání, poté by následovalo obvyklé play off.

 

Archiv Zdeňka Ondráška

"Spolupracujeme s vedením jednotlivých států a uvidíme, kdy budeme moci sezonu obnovit. Plán je začít koncem srpna, abychom mohli v listopadu zahájit play off a druhý prosincový týden uspořádat finále MLS," řekl agentuře AFP Mondelo.

Před koronavirovou pauzou stihly týmy odehrát jen dva zápasy. Momentálně se hraje turnaj v uzavřeném komplexu na Floridě, z něhož se budou týmům do tabulky započítávat tři zápasy ze základních skupin. Zatím ale není jasné, jak liga vyřeší situaci dvou klubů, které kvůli nákaze v mužstvu nemohly v Orlandu startovat. Jedním z nich je Dallas s českým reprezentantem Zdeňkem Ondráškem, druhým Nashville.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.