Živě

Fotbalový tým v Tanzanii vyhodil belgického trenéra kvůli rasismu

27. července 2020 21:01 - Dáresalám

Klub z nejvyšší tanzanské soutěže Young Africans vyhodil po sedmi měsících belgického kouče Luca Eymaela kvůli rasismu. Šedesátiletý trenérský světoběžník, který v poslední dekádě působil v deseti afrických zemích, přirovnal tamní fanoušky k opicím a ke psům.

 

Twitter@TheGuardiantz

"V téhle zemi jsou úplní blbci. Umí jen řvát. Jsou jako opice nebo psi, co jen štěkají. Umí jen tohle, nic jiného," řekl Eymael minulý týden na pozápasové tiskové konferenci. Vedení celku z Dáresalámu počkalo s jeho propuštěním až do ukončení sezony.

Bývalý belgický mládežnický reprezentant Eymael popřel, že by jeho slova, kterými reagoval na pokřiky z hlediště během zápasu, byla namířena proti fanouškům Young Africans. Dodal, že se za ně omluvil. Případ bude vyšetřovat tanzanský svaz.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.