Rubriky:

Ostatní

Drogba kandiduje na šéfa fotbalu v Pobřeží slonoviny, vítaly ho davy fanoušků

3. srpna 2020 15:13 - Abidžan/Praha

Bývalý fotbalista Chelsea Didier Drogba se oficiálně připojil ke kandidátům na předsedu Fotbalové federace Pobřeží slonoviny (FIF). U sídla organizace ve městě Abidžan ho nadšeně vítaly davy fotbalových fanoušků. Na to, jak probíhal podpis dokumentů ztvrzující kandidaturu dvaačtyřicetileté bývalé hvězdy světového fotbalu, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Drogba potřeboval podporu alespoň jedné z pěti zájmových skupin, která je ke kandidatuře potřeba. Získat se mu jí nakonec podařilo. Volby se uskuteční v září.

Přestože Drogbu v sobotu u sídla federace nadšeně vyvolávali fotbaloví fanoušci, účastník tří světových šampionátů, čtyřnásobný mistr anglické ligy a vítěz Ligy mistrů favoritem voleb není.

Dvojnásobný držitel ocenění Africký hráč roku bude o post šéfa tamního fotbalu bojovat s dosavadním místopředsedou Idrissem Diallem, kterého do voleb vyslala Asociace fotbalistů Pobřeží slonoviny (AFI). Ten je považován za velkého favorita.

Drogba do boje o předsednický post vstupuje s odhodláním. „Fotbal je sport pro každého, spojuje lidi, fotbal nás sjednocuje. Dnes jsme to mohli vidět u všech těch lidí před budovou federace," řekl Drogba místním médiím.

„Není tajemstvím, že náš fotbal je na tom špatně. Úkolem mého týmu je znovuzrození fotbalu v Pobřeží slonoviny," dodal autor 65 reprezentačních gólů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.