UEFA se vrací k baráži, na Euro půjdou přímo jen vítězové skupin

15. září 2009 12:55 - NYON

V kvalifikaci na Euro 2012 se bude hrát baráž. Výkonný výbor UEFA na svém úterním zasedání v Nyonu rozhodl změnit kvalifikační model. V minulé evropské kvalifikaci postupovaly vždy dva týmy z každé skupiny přímo na závěrečný turnaj, teď budou mít jistotu jen vítězové, k nimž se přidá nejlepší tým z druhého místo. Dalších osm mužstev čeká baráž.

Losování, které se uskuteční 17. února příštího roku ve Varšavě, rozdělí 51 členských zemí UEFA do šesti šestičlenných a tří pětičlenných skupin.

Polsko a Ukrajina mají jako hostitelé účast na závěrečném turnaji jistou. V roce 2012 se Euro bude hrát naposledy se 16 mužstvy, o čtyři roky později jich bude čtyřiadvacet.

Změna kvalifikačního modelu znamená, že ubude utkání ve skupinách, které v minulé evropské kvalifikaci měly sedm a v jednom případě dokonce osm mužstev. Na fotbalové mapě od té doby přibyl jen tým Černé Hory.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.