Rubriky:

Ostatní

Fotbalistou roku FIFA je Ronaldo, Iniesta, Kaká, Messi nebo Xavi

7. prosince 2009 18:44 - CURYCH

Nejlepším světovým fotbalistou roku 2009 podle ankety FIFA se stal jeden z pětice Cristiano Ronaldo, Andrés Iniesta, Kaká, Lionel Messi a Xavi. Pětici kandidátů z původní třiadvacetičlenné nominace v pondělí na základě hlasování reprezentačních kapitánů a trenérů oznámila světová federace, která vítěze vyhlásí na galavečeru v Curychu 21. prosince.

 

Claude Paris, ČTK/AP

Celou pětici hvězd dodaly dva tradiční španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona, přičemž většinu mají zástupci katalánského vítěze Ligy mistrů. V jejich čele je největší favorit na zisk trofeje Messi z Argentiny, jenž už minulý týden získal jiné prestižní ocenění Zlatý míč. Barcelonské trio doplňují španělští reprezentanti Xavi a Iniesta.

Real Madrid reprezentují poslední dva vítězové ankety FIFA, kteří do Španělska přišli před touto sezonou. Držitel ceny z roku 2007, Brazilec Kaká, hrál na jaře ještě za AC Milán, loňský vítěz Cristiano Ronaldo z Portugalska působil v Manchesteru United.

V nabídce kandidátů pro hlasování, kterou FIFA zveřejnila na konci října, nebyl druhým rokem po sobě žádný český fotbalista.

O čtvrtou cenu nejlepší fotbalistky světa za sebou se bude ucházet Brazilka Marta, spolu s ní jsou ve zúženém seznamu krajanka Cristiane, Angličanka Kelly Smithová a Němky Inka Gringsová a Birgit Prinzová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.