Fotbalista Maguire dostal za incident v Řecku podmínku

25. srpna 2020 21:22 - Atény

Kapitán fotbalistů Manchesteru United Harry Maguire dostal u řeckého soudu podmíněný trest vězení na 21 měsíců za potyčku s turisty a policisty na dovolené na ostrově Mykonos. Anglický reprezentant byl shledán vinným z ublížení na zdraví, pokusu o uplácení, napadení veřejného činitele a urážky.

 

Carl Recine, Reuters

Sedmadvacetiletý Maguire byl v Řecku zatčen minulý týden. Fotbalista se nejprve dostal do konfliktu s jinými turisty, poté podle obvinění nejprve slovně a nakonec i fyzicky napadl také zasahující policisty. Spolu s ním byli zadrženi ještě jeho bratr Joe a další Brit.

Nejdražší obránce světa, jenž veškerá obvinění odmítl, strávil v Řecku dva dny ve vazbě. Po propuštění se mohl vrátit do vlasti a u soudu ho zastupoval právník. Jednání trvalo více než sedm hodin.

Navzdory aféře dnes reprezentační trenér Gareth Southgate nominoval Maguirea na zářijové zápasy Ligy národů. Po oznámení rozsudku ale hráče z týmu na duely proti Islandu a Dánsku vyřadil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.