Rubriky:

Ostatní

Drogba nebyl připuštěn k volbám na šéfa fotbalu v Pobřeží slonoviny

27. srpna 2020 19:11 - Abidžan

Bývalý hvězdný útočník Didier Drogba nebyl připuštěn k prezidentským volbám fotbalového svazu Pobřeží slonoviny (FIF). Volební komise kandidaturu někdejšího kanonýra Chelsea zamítla kvůli nesplnění podmínek nutných k účasti ve volbách.

 

Didier Drogba, Twitter

Dvaačtyřicetiletý Drogba oznámil snahu o vedení fotbalového svazu v rodné zemi v červenci. Podle BBC získal potřebnou podporu ke kandidatuře od funkcionářů, kteří k tomu neměli potřebné oprávnění. Do pěti dnů se může odvolat.

Drogba je se 65 vstřelenými brankami rekordmanem reprezentace Pobřeží slonoviny, za kterou nastoupil ve 105 zápasech a třikrát byl na mistrovství světa. Na klubové scéně se proslavil především v dresu Chelsea, s níž získal čtyři tituly v Premier League a triumf v Lize mistrů. Hrál také za Marseille, Galatasaray Istanbul a v MLS za Montreal a Phoenix.

Zkušený brankář Reina posílil Lazio Řím

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.