Rubriky:

Ostatní

Comeback pod tlakem Baroše a Řepky. Řeporyjský starosta zastrašil konkurenty, má Fenina

28. srpna 2020 12:47 - Praha

Milan Baroš, Tomáš Řepka... Přestupy velkých fotbalových jmen do nižších soutěží jsou hitem léta. FK Řeporyje v pražské I. A třídě zase posílil útočník Martin Fenin (33). Internacionál, který má za sebou angažmá v osmi klubech na české i evropské úrovni, se na trávník vrací po dlouhé dvouleté pauze. O hráče projevilo zájem více klubů, nakonec se však rozhodl na základě osobního pouta k obci a přátelství s řeporyjským starostou Pavlem Novotným (ODS). Na reportáž se podívejte v přiloženém videu.

Sport.cz

Ztracený talent českého fotbalu píše knihu Na rovinu, v níž popíše svůj bujarý život. Především se však zase vrací na trávník.

„Rozhodně to není z mojí strany žádná recese. Návrat k fotbalu myslím smrtelně vážně," ujišťuje Martin Fenin všechny, kdo o jeho záměrech pochybují. Přesto jejich rozčarování rozumí.

„Po dvou letech naskakuji opět do rozjetého vlaku. Chci začít pozvolna. Angažmá v Řeporyjích si velmi vážím - je tady skvělé prostředí na trénování a dostanu příležitost si po dlouhé době odehrát nějaké zápasy," svěřuje se útočník.

Martin Fenin bude hrát za FK Řeporyje. Po dvou letech mám zase chuť do fotbalu, hlásí

Sport.cz

„Lidsky tentokrát nezklame, jsem si jistý. Hrozně mě jeho přístup překvapil, přitom fotbal už nenáviděl," líčí starosta Pavel Novotný.

„Martin je zase v pohodě, takže jsem víc zastrašoval konkurenty, než domlouval přestup. Může kopat divizi, na krajský přebor má jednoznačně. Posekal jsem se během vyjednávání s Hostivaří, nabízela mu jisté podmínky. A jedním ze zájemců byla i druholigová Viktorka Žižkov, dokonce s nabídkou profesionální smlouvy," usmívá se Novotný.

Maká s kondičními trenéry

Fenin má ještě pořád větší ambice, pokud se v FK Řeporyje osvědčí. „Rád bych se postupně propracoval opět do vyšší ligy. Předtím mě ale čeká ještě spousta práce. Pracuji na sobě už delší dobu a teď už konečně můžu říct, že jsem zdravý a fit. Pravidelně trénuji se dvěma kondičními trenéry a věřím, že pro Řeporyje budu přínosem," doufá.

Fenin hlásí návrat, bydlet ale musí v přízemí! Kam ho zlákal známý starosta?

O další z řady svých comebacků se pokusí jen pět minut od svého domova.

„Už jsem byl zlomený, neměl chuť do fotbalu. Jak říkal Milan Baroš, v 23 letech jsem měl asi pátý restart... Lásku k fotbalu jsem zase našel. Jsem jen trochu pod tlakem. Milan Baroš měl premiéru v nižší soutěži velkou, Tomáš Řepka taky," poukazuje s úsměvem.

dos, jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.