Rubriky:

Ostatní

Hvězdný fotbalista Neymar ukončil partnerství s Nike. Přejde k německé značce?

30. srpna 2020 09:38 - Paříž

Hvězdný brazilský fotbalista Neymar ukončil po 15 letech partnerství s firmou Nike. Odchod osmadvacetiletého útočníka Paris St. Germain potvrdil bez bližších podrobností mluvčí amerického výrobce sportovního oblečení a potřeb. Podle spekulací médií se Neymar stane tváří německé firmy Puma.

 

Pool, Reuters

Neymar podepsal první smlouvu s Nike už jako třináctiletý. Později se z něj stal jeden z nejlépe placených sportovců světa a před třemi lety z něj bohatý pařížský klub udělal nejdražšího fotbalistu planety, když za něj zaplatil Barceloně 222 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy korun).

Podle brazilského deníku Folha de Sao Paulo měla Neymarova smlouva s Nike, jež fotbalistovi zaručovala 105 milionů dolarů (zhruba 2,3 miliardy korun) za 11 let, vypršet až příští rok. Obě strany se údajně při jednání o jejím prodloužení rozcházely ve finančních podmínkách.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.