Rubriky:

Ostatní

UEFA přesunula galavečer a losování LM a EL do Nyonu

9. září 2020 16:15 - Praha

Galavečer s předáním cen pro nejlepší fotbalisty Evropy uspořádá UEFA ve své centrále v Nyonu místo původně avizovaných Atén. Ceremoniál naplánovaný na 1. října se navíc kvůli pandemii koronaviru odehraje za zavřenými dveřmi. UEFA to oznámila v oficiálním prohlášení.

 

Profimedia.cz

Ceny budou předány tradičně v den losování základních skupin Ligy mistrů, které bylo rovněž přeloženo do Nyonu. Stejně tak los skupinové fáze Evropské ligy o den později, kdy bude zároveň vyhlášen nejlepší hráč uplynulé sezony EL.

Všechny akce se uskuteční bez přítomnosti zástupců klubů a médií. Chybět ale nebudou držitelé ocenění.

UEFA kvůli koronavirové pauze vrátila médiím 575 milionů eur

UEFA změnila dějiště po konzultaci s řeckými představiteli, po níž se všechny strany shodly, že v Aténách v současnosti nelze uspořádat akci takového rozsahu.

"Byla by porušena zdravotní a hygienická opatření týkající se akcí ve vnitřních prostorech. Nejvyšší prioritou musí zůstat veřejné zdraví," konstatovala UEFA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.