Koronavirus podle FIFA připraví kluby o 14 miliard dolarů

16. září 2020 13:48 - Curych

Koronavirus připraví fotbalové kluby o zhruba 14 miliard dolarů (asi 315 miliard korun). V rozhovoru pro agenturu Reuters to prohlásil Olli Rehn, šéf komise FIFA pro boj s následky pandemie, která vyčíslila celkovou hodnotu světového klubového fotbalu na 40 až 45 miliard dolarů.

 

@ twitter HSV

Výpočet podle Rehna nicméně počítá s variantou, že bude pokračovat současný trend, kdy se soutěže po tříměsíční vynucené pauze pomalu vrací k normálnímu provozu. "Zásadní bude, jestli se podaří vyvinout vakcínu a jestli budeme mít další možnosti boje s pandemií. Ale to je všechno velmi nejisté," uvedl.

"Naše údaje vychází ze současného stavu, ale nemůžeme vyloučit, že se to opět zhorší. Kdyby pandemie v nadcházejícím roce udeřila ještě víc, byla by to samozřejmě naprosto jiná situace," prohlásil bývalý eurokomisař a v současnosti guvernér finské centrální banky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.