Rubriky:

Ostatní

UEFA zamítla belgický plán na vpuštění fanoušků na stadion

29. září 2020 18:08 - Brusel

UEFA zamítla návrh belgického svazu na uspořádání říjnového přípravného zápasu s Pobřežím slonoviny s diváky na stadionu. Domácí funkcionáři vypracovali s vládou v Bruselu bezpečnostní protokol a doufali, že by mohli na Stadion krále Baudouina pustit až 11 tisíc fanoušků, zástupci UEFA ale považují takový plán za předčasný.

 

@ twitter HSV

"Zápas se tedy bude hrát před prázdnými tribunami. Všechno je ale připraveno. Doufejme, že se publika dočkáme v listopadu při našich dalších třech domácích zápasech," uvedl šéf belgického svazu Peter Bossaert v prohlášení.

Belgie hostí Pobřeží slonoviny 8. října. V listopadu pak sehraje další přípravný zápas se Švýcarskem, aby se tým naladil na dvě utkání Ligy národů proti Anglii a Dánsku.

Krmenčík v Belgii neuvěřitelně selhal. Netrefil prázdnou bránu

Podle Bossaerta platí rozhodnutí UEFA ohledně diváků na stadionech nejen pro Belgii. Stejný postup se má nadále aplikovat v celé Evropě. Jedinou výjimkou zatím byl Superpohár, v budapešťské Puskás Aréně mohlo být v minulém týdnu při zápase mezi Bayernem Mnichov a Sevillou zaplněno 30 procent z kapacity 67 tisíc míst.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.