Rubriky:

Ostatní

Regionální fotbal? Trénovat se venku může, ale maximálně tak bago po skupinkách

13. října 2020 11:30 - Praha

Zakážou nám nejen zápasy, ale také tréninky? Fotbalisté z regionálních soutěží už mají jasno. Omezení shromažďování na maximálně šest lidí, které v pondělí mezi novými omezeními kvůli koronaviru schválila vláda, se samozřejmě týká i jich. Tréninky na venkovních hřištích zrušeny nejsou, týmy se ovšem budou muset rozdělit do skupin maximálně po šesti, s dostatečným odstupem bez možnosti se mísit. Půjde tedy o takový trénink netrénink...

 

pem

Již během pondělního večera bylo po jednání vlády jasno. Nová vládní opatření výrazné zkomplikují tréninkový proces fotbalistů, stejně tak i jiných venkovních sportů. Halové včetně ledního hokeje už od pondělka trénovat nesmějí kvůli uzavření vnitřních sportovišť.

Fotbalová asociace ČR (FAČR), která v zemi řídí všechny neprofesionální soutěže, v úterý dopoledne několika stručnými body upřesnila, co zpřísnění podmínek v praxi znamená.

Další rána pro český sport? Omezení shromažďování na šest by se mělo týkat i sportovců

Vstupují v platnost půlnocí z úterka na středu a účinná jsou zatím až do 3. listopadu do 23:59.

Podstatné je, že po celé dané období se nekonají žádná soutěžní utkání. Je zakázáno používat nejen vnitřní sportoviště, ale také vnitřní prostory venkovních sportovišť, tedy včetně šaten, umýváren a podobně.

Hřiště lze rozdělit překážkami

Tréninky ve venkovních prostorách zcela zrušeny nejsou, je však možné je uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření.

I takový nouzový trénink se musí řídit striktními podmínkami.

Snímek z utkání Ondrášovka Cupu. Opatření se týkají i všech mládežnických soutěží...

Ondrášovka Cup

Hřiště je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy. V každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob, musí být ovšem zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

Trenéři si tak budou lámat hlavu, jaký smysluplný program v přísných mantinelech vymyslet. Moc možností kromě populárního baga, jež většinou každý trénink na rozhýbání otevírá, jim tedy nezbývá...

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.