Podle Agnelliho mohou evropské kluby přijít až o šest miliard eur

15. října 2020 21:46 - Turín

Pandemie koronaviru může evropské fotbalové kluby připravit na příjmech o 5,2 až 6,3 miliardy eur. Uvedl to ve čtvrtek předseda Asociace evropských klubů (ECA) Andrea Agnelli, který je také šéfem Juventusu a členem výkonného výboru UEFA.

 

Marco Bucco, ČTK/AP

Koronavirus výrazně narušil uplynulou sezonu a ovlivňuje také nový ročník fotbalových soutěží, které se hrají často bez diváků nebo s hodně omezeným počtem fanoušků na stadionech.

"Bez soutěží nemáme přístup k určitým položkám na našich účtech a bez nich se systém stane neudržitelným," řekl Agnelli na valné hromadě Juventusu. "V plném rozsahu budeme moci posoudit dopad této situace až na podzim příštího roku," dodal.

Prognóza podle něj zahrnuje ztráty plynoucí z prázdných stadionů, dopadů na střednědobé i dlouhodobé obchodní dohody a smlouvy o televizních právech, které bude třeba znovu projednat.

Juventus dnes oznámil, že ve fiskálním roce s koncem 30. června 2020 zaznamenal ztráty 89,7 milionu eur. Vítěz posledních devíti ročníků italské ligy je v červených číslech třetím rokem po sobě. Ještě hůře si vedly další slavné kluby. Ztráta AC Milán činila 195 milionů eur a AS Řím dokonce přes 200 milionů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.