Elitní evropské kluby by mohly hrát na turnaji podporovaném FIFA

20. října 2020 17:22 - Curych

Elitní evropské fotbalové kluby by se podle televizní stanice Sky News mohly utkávat na turnaji zaštítěném mezinárodní federací FIFA. Více než 12 týmů z pěti nejlepších evropských lig údajně jedná o vytvoření tzv. Evropské Premier League, která by mohla odstartovat v roce 2022.

 

John Sibley, Reuters

Podle Sky News se jednání účastní úřadující anglický mistr Liverpool či Manchester United. Do soutěže by se zapojilo 18 týmů, které by se utkávaly v průběhu sezony. Nejvýše umístěné týmy v lize by se kvalifikovaly do vyřazovací fáze.

Na zrod turnaje je třeba sehnat finanční krytí ve výši šesti miliard dolarů (138 miliard korun). Požadovanou sumu by mohla poskytnout banka JP Morgan, dluh by se následně splatil z příjmu z televizních práv. FIFA ani Evropská fotbalová unie (UEFA) se k tématu nevyjádřily.

Kluby Premier League odmítly plán Liverpoolu a United na změnu

Myšlenka evropské superligy se v minulosti objevila už několikrát, UEFA, která řídí milionářskou Ligu mistrů, s tím však nesouhlasí. Předseda UEFA Aleksander Čeferin v listopadu 2018 označil možnost vzniku elitní klubové superligy za nesmysl. Podpořil ho i šéf Juventusu Turín a evropské asociace klubů ECA Andrea Agnelli.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: