Rubriky:

Ostatní

Švancara usiluje o dotaci na obnovu stadionu za Lužánkami

26. října 2020 12:22 - Brno

Projekt bývalého ligového fotbalisty Petra Švancary s názvem Dejme za Lužánkami Š(v)anci mladým se dostal do finálového výběru 4. ročníku participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. Švancarův projekt je jedním z nejpodporovanějších z celkového počtu pětašedesáti, o jejichž podpoře mohou v listopadu hlasovat samotní Brňané.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Stadion za Lužánkami je ikonickým místem brněnského fotbalu. V říjnu 1996 tam padl divácký rekord české ligy, když na zápas se Slavií přišlo 44.120 fanoušků. Naposledy se na něm hrála první liga v roce 2001.

Od té doby stadion chátrá, jeho rekonstrukce a případná stavba nového je předmětem mnoha sporů. I přesto zde Petr Švancara v roce 2015 uspořádal svoji rozlučku s kariérou, na kterou přišlo 35 000 diváků. Od té doby se "Švanci" snaží o další obnovu a využití sportoviště v této lokalitě.

Petr Švancara požádal přítelkyni o ruku během natáčení fotbalové talk show

O2 TV Sport

Cílem nového projektu je vybudovat v prostoru bývalého stadionu čtyři hřiště se zázemím, která by mohli k tréninkům využívat mladí fotbalisté z celého regionu. Tréninkový azyl by tam našli také hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů.

Švancara je nadšený, jak se Lužánky plní. Dosáhne Zbrojovka na druhý milion?

"Lužánky jsou pro Brňany něčím naprosto výjimečným. Pro kluky, kteří chodili s táty a dědečky fandit Zbrojovce, je to doslova svatostánek. Toto místo zkrátka musí sloužit sportovním, ale i kulturním účelům. Když už tady nemůže hrát samotná Zbrojovka, chtěli bychom, aby se tu kluci a holky učili sportovat," uvedl v tiskové zprávě brněnský patriot Švancara.

Brno se díky projektu Dáme na vás stalo prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni. Pro jeho čtvrtý ročník vyčlenilo město 33 milionů korun, a protože jeden projekt může stát maximálně tři miliony, znamená to, že bude realizováno nejméně 11 projektů. Všechny návrhy si mohou zájemci prohlédnout v těchto dnech na Náměstí Svobody.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.