Rubriky:

Ostatní

Soud neposlal Chelajfího ani Valckeho do vězení kvůli korupci

30. října 2020 14:30 - Curych/Praha

Švýcarský soud dnes osvobodil fotbalové funkcionáře Násira Chelajfího a Jéromea Valckeho z obvinění z korupce při prodeji vysílacích práv na mistrovství světa, ačkoli prokuratura pro ně požadovala vysoké tresty vězení. Na základě sekundárního obvinění uložil soud Valckemu čtyřměsíční podmínku a pokutu 1,75 milionu eur (zhruba 48 milionů korun) za padělání dokumentu.

 

Alessandro Crinari, ČTK/AP

Pro bývalého generálního sekretáře mezinárodní fotbalové federace FIFA Valckeho prokuratura požadovala tříleté vězení. Prezident předního francouzského klubu Paris St. Germain Chelajfí měl podle návrhu jít za mříže na 28 měsíců.

Dlouholetý pobočník bývalého šéfa FIFA Seppa Blattera Valcke byl podezřelý z braní úplatků, zpronevěry a falšování dokumentů. Podle vyšetřovatelů ho uplácel Chelajfí, jenž mu umožňoval využívat luxusní vilu na Sardinii. Chelajfí je rovněž šéfem katarské televizní společnosti BeIN Media.

Bývalý generální sekretář FIFA Jerome Valcke na archivním snímku.

Cyril Zingaro, ČTK/AP

Valckeho potrestala etická komise FIFA už před čtyřmi lety za machinace při prodeji vstupenek na mistrovství světa v roce 2014, zneužívání cestovních výdajů a pokus o zničení důkazů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.