Rubriky:

Ostatní

Lékaři opět uvažují o propuštění Maradony do domácího ošetřování

10. listopadu 2020 12:29 - Praha

Legendární fotbalista Diego Maradona se uspokojivě zotavuje po operaci mozku a následných komplikacích způsobených abstinenčními příznaky. Lékaři proto začínají znovu zvažovat možnost jeho propuštění do domácího ošetřování. Šedesátiletý Argentinec by podle svého osobního lékaře Leopolda Luqueho mohl z nemocnice odejít ještě tento týden.

 

Twitter

"Diego chce jít domů a my zvažujeme jeho propuštění. Ještě budeme mluvit o tom, kam přesně půjde, ale momentálně se mu daří dobře," řekl Luque v pondělí při improvizované tiskové konferenci před nemocnicí v Buenos Aires. Opustit kliniku by Maradona podle něho mohl už dnes nebo zítra.

Mistr světa z roku 1986 byl hospitalizován na začátku minulého týdne tři dny po 60. narozeninách kvůli vyčerpání, dehydrataci a anémii. O jeho propuštění už se hovořilo několikrát, vždy se ale objevily nové komplikace, které to na poslední chvíli zhatily.

Dojemný vzkaz legendě! I kdybych hrál milion let, stejně budete nejlepší, napsal Messi

Nejprve se Maradona musel 3. listopadu podrobit akutní operaci poté, co vyšetření odhalilo krevní sraženinu v mozku. Následné zotavování pak zbrzdily abstinenční příznaky, kvůli nimž ho lékaři museli utlumit léky.

Maradona má za sebou dlouhou historii závislosti na drogách a alkoholu. Jeho současné potíže podle lékařů způsobil alkohol a léky na nespavost. Absolvovat by měl i neupřesněnou odvykací kúru.

Maradona zemřel! Odešel jeden z nejlepších fotbalistů historie

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.