Rubriky:

Ostatní

Arsenal Kyjev opět zasáhla smrt mladého fotbalisty

25. února 2011 11:34 - KYJEV

Během přípravného utkání Arsenalu Kyjev zemřel devatenáctiletý fotbalista Oleg Gričak, kterého se klub rozhodl vyzkoušet. Do zápasu nastoupil v 70. minutě, ale už po třinácti minutách zkolaboval. Podle médií byla příčinou zástava srdce a mladému hráči nepomohl ani zásah lékařů.

 

Petr Hloušek, Právo

Kyjevský klub postihla už třetí podobná tragédie za poslední roky. V lednu 2004 zemřel ve spánku na selhání srdce třiadvacetiletý gruzínský útočník Šalva Apchazava. O měsíc později se na soustředění zhroutil při tréninku osmnáctiletý talent Andrej Pavickij a později zemřel.

Dva dny před osudným zápasem prošel lékařskou kontrolou

Vedení Arsenalu v prohlášení uvedlo, že Gričak dva dny před osudným zápasem prošel ve svém současném klubu Jednisť ze třetí ligy lékařskou prohlídkou. Zástupci kyjevského celku také konstatovali, že hráč nebyl v klubu oficiálně na žádných testech a s ligovým mužstvem netrénoval.

"Trenér byl pouze požádán, aby se na něj podíval. To samozřejmě nic nemění na tom, že jde o tragickou a smutnou událost," stojí v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.