Nevím, proč bychom neměli sázet na mladé, zlobí se Southgate

12. listopadu 2020 12:18

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate před dnešním přípravným zápasem s Irskem (21:00 SEČ) oznámil, že v utkání i přes kritiku médií hodlá dát příležitost sedmnáctiletému záložníkovi Judeu Bellinghamovi. Pokud se k tomu skutečně odhodlá, stane se fotbalista Dortmundu třetím nejmladším hráčem anglické reprezentace po Waynu Rooneym a Theu Walcottovi.

 

Profimedia.cz

Trenér semifinalistů z posledního mistrovství světa reagoval na kritiku, že po zranění Trenta Alexandera-Arnolda a Jamese Warda-Prowse zařadil dodatečně do nominace Bellinghama a nedal příležitost zkušenějším hráčům.

"Vůbec nevím, proč by Jude neměl v nominaci být. Vždycky jsem sázel na mladé hráče a hodlám v tom pokračovat. Hraje za Dortmund i Ligu mistrů, proto si zaslouží hrát i za národní tým. Jakákoliv minuta zápasu proti Irsku pro něj bude obrovský přínos, v tak mladém věku to pro něj bude velký bonus," řekl Southgate BBC.

Severští mladíci drsně srazili světové šampiony. Byla to lekce, uznal kouč

"Je vždy zajímavé sledovat reakce novinářů, když nominujeme některé hráče. Okamžitě mluví o jiných fotbalistech, aniž by tušili, proč jsme Judea povolali. Zapojíme ho do hry a pak nás teprve můžete soudit. Bude to pro něj každopádně skvělý zážitek," dodal kouč.

Angličany po dnešním souboji ve Wembley čeká v neděli duel Ligy národů v Belgii. Skupinu A2 pak zakončí příští středu zápasem proti Islandu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: