Nevídané. Nařízená penalta se kopala až bezmála po měsíci!

12. listopadu 2020 20:15 - Santiago de Chile

Tohle se jen tak nevidí. V utkání nejvyšší fotbalové soutěže v Chile padl gól z nařízené penalty až bezmála o měsíc později. Jak je to možné?

 

Twitter @curicounidocdp

Pravděpodobně ještě nikdy neuplynulo v oficiálním fotbalovém duelu více času mezi nařízením pokutového kopu a jeho exekucí. Zápas mezi týmy Curicó Unido a obhájci titulu Universidad Católica v chilské lize začal 15. října, nicméně poté, co rozhodčí v 56. minutě nařídil za stavu 2:0 pro domácí Curicó Unido v prospěch hostů spornou penaltu, se začaly dít věci.

Hlavní rozhodčí po protestech domácích dlouho studoval situaci u VAR, když vtom vypadl elektrický proud. Na stadionu zhasla světla a šlo se do kabin. Zápas byl předčasně ukončen, ale svazové vedení o čtyři dny později potvrdilo, že penalta byla nařízena správně, a nechalo utkání dohrát právě od inkriminovaného momentu.

Tento týden ve středu, přesně po 27 dnech, pěti hodinách a 56 minutách, se exekutor Fernando Zampedri postavil hned na začátku k penaltě a vstřelil gól. Ale až na třetí pokus, předchozí dva nechal sudí opakovat poté, co se brankář Fabián Cerda pohnul z brankové čáry předčasně. A další zajímavost: César Piňares, který během říjnového střetnutí inkriminovanou penaltu "zařídil", už na hřišti nebyl. Během doby, jež od prvního dílu zápasu uplynula, si našel nové angažmá v brazilském Gremiu.

Utkání nakonec vyhrál 3:2 tým Curicó Unido (mimochodem všechny góly vstřelili vítězové z penalt) a figuruje na pátém místě. Hosté přes porážku nadále vedou tabulku. Věhlasný rekordman v počtu mistrovských titulů Colo Colo je až třetí od konce.

mm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: