Rubriky:

Ostatní

FIFA chce levnější systém videorozhodčího pro všechny úrovně

17. listopadu 2020 14:08 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) usiluje o vyvinutí zjednodušené a cenově dostupnější verze videoasistenta rozhodčího (VAR), která by byla zavedena na všech úrovních fotbalu. Pracovní skupina pro pravidlové inovace předloží v nejbližších dnech vedení FIFA a pravidlové komisi (IFAB) podklady k variantě tzv. VAR light.

 

Pool, Reuters

FIFA se k vývoji nové technologie odhodlala poté, co jí předložili výsledky offline testů s VAR light zástupci asijské konfederace, Evropské fotbalové unie a francouzské federace).

"Naším cílem je vytvořit cenově dostupnější systém tak, aby se VAR mohl používat na všech úrovních fotbalu s tím, že se nesníží požadavky na kvalitu," stojí v prohlášení FIFA.

Současný systém VAR je k dispozici jen v největších mezinárodních a klubových soutěžích, chybí však například ve skupinové fázi Evropské ligy a Ligy národů a v ženské Lize mistryň byl použit jen ve finálovém zápase.

FIFA také zvažuje vývoj poloautomatizované technologie pro ofsajd, aby byl následný proces zkoumání co nejsnazší. Současná technologie na posuzování ofsajdů je podle vedení světového fotbalu složitá a ofsajdy jsou obtížně rozpoznatelné.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.