FIFA ocení nejlepší fotbalisty světa virtuálně

20. listopadu 2020 17:46 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) vyhlásí své výroční ceny Best virtuálně 17. prosince. Původně měly být trofeje pro nejlepší hráče a trenéry roku předány v září stejně jako loni na galavečeru v Miláně, ale kvůli pandemii koronaviru byl ceremoniál odložen a uskuteční se jen v on-line prostředí.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Hvězdy roku budou volit kapitáni a trenéři reprezentačních mužstev, fanoušci a zástupci médií. Hlasovat budou moci od středy 25. listopadu do 9. prosince. Kromě nejlepšího fotbalisty a fotbalistky FIFA ocenění také nejlepší trenéry, brankáře či střelce nejhezčího gólu.

Loni získal rekordní šestou trofej Argentinec Lionel Messi z Barcelony, nejlepší fotbalistkou byla vyhlášena Američanka Megan Rapinoeová.

Fotbalové MS klubů bylo z prosince přesunuto na únor

FIFA Best bude letos hlavní světovou fotbalovou cenou, protože kvůli atypické sezoně se už v létě rozhodl časopis France Football poprvé od roku 1956 neudělit prestižní Zlatý míč.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.