Rubriky:

Ostatní

Berbr a spol.? Skandálem se začala zabývat také etická komise

25. listopadu 2020 16:26 - Praha
(Aktualizováno: 25. listopadu 2020 17:04)

Fotbalovým skandálem se bude zbývat další orgán. Etická komise FAČR zahájila řízení se 17 z 20 osob, které jsou trestně stíhány v kauze údajného ovlivňování výsledků ve druhé a třetí fotbalové lize a také zpronevěry majetku Plzeňského krajského fotbalového svazu. Etická komise vyšetřování současně přerušila, protože s verdiktem bude čekat na závěry orgánů činných v trestním řízení.

Sport.cz, FAČR

Skandál, jehož ústřední postavou se stal dnes již bývalý místopředseda asociace Roman Berbr, otřásl českým fotbalem v půlce října. Etická komise zahájila řízení až nyní.

"Pro zahájení disciplinárního řízení je v souladu s Disciplinárním řádem FAČR vždy nutné dostatečně určité vymezení skutku, kterého se měl podezřelý dopustit, k čemuž Etická komise získávala hodnověrné podklady nikoli bez problémů. Navíc byla samozřejmě povinna tyto podklady odpovědně zpracovat," vysvětluje Michal Jurman, mluvčí FAČR.

Pavel Nečas se rozohnil nad kauzou Berbr

O2 TV Sport

Jinak počet nesouhlasí. Řízení bylo zahájeno jen se sedmnácti z dvaceti trestně stíhaných.

Bez rozhodčích by byl fotbal moc férovej. A tím pádem nudnej! Kauza Berbr jako podle filmu

"Je si zapotřebí především uvědomit, že některé osoby, proti nimž bylo zahájeno trestní řízení, nejsou členy FAČR, v důsledku čehož je v jejich případě zahájení disciplinárního řízení v současné době vyloučeno," poukazuje FAČR ve svém komuniké.

Naopak však není vyloučeno, že v blízké době mohou být zahájena další, související disciplinární řízení s některými osobami, s nimiž sice nebylo zahájeno trestní řízení, avšak z jejich případné účasti na skutcích spáchaných osobami z uvedeného okruhu sedmnácti osob by disciplinární odpovědnost mohla být dovozena.

Předseda FAČR Martin Malík kvůli kauze Berbr rezignovat nehodlá

Sport.cz, FAČR

"Do pravomocného rozhodnutí ve věci zároveň etická komise Fotbalové asociace zahájená řízení přerušila. Postupuje tak v souladu jak s platným disciplinárním řádem, tak s dosavadní rozhodovací praxi disciplinárních orgánů fotbalové asociace," dodává Jurman.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.