Gascoigne vzpomínal, jak proti sobě s Maradonou hráli pod vlivem

26. listopadu 2020 13:39 - Londýn

Na zesnulou legendu Diega Maradonu zavzpomínal i jiný hvězdný fotbalista proslulý bouřlivým životním stylem Paul Gascoigne. Bývalý anglický reprezentant se dnes v televizním pořadu Good Morning Britain podělil o historky se slavným Argentincem, v nichž hrály roli jejich společné neřesti.

 

topnews.in

Gascoigne si v dresu Lazia Řím zahrál proti Maradonovi v roce 1992 přípravné utkání v Seville, v níž Argentinec působil po odchodu z Neapole. "V letadle jsem si dal pár drinků a v tunelu na stadionu jsem mu řekl: 'Diego, jsem trochu pod vlivem'. A on na to: 'To je v pohodě, já taky'," vzpomínal třiapadesátiletý Gascoigne, jenž se podobně jako Maradona několikrát léčil ze závislostí.

Talentovaní, ale problémoví hráči se setkali také v roce 2006 na charitativním utkání v Manchesteru. "Pamatuju si, že jsem potřeboval zapalovač. Před stadionem jsem viděl takového malého chlápka v klobouku s dlouhým doutníkem. Přišel jsem k němu zezadu a říkám mu: 'Mohl byste mi prosím půjčit zapalovač?' On se otočil a byl to Diego. Zasmáli jsme se a zakouřili jsme si," zavzpomínal Gascoigne na další setkání se zesnulým Maradonou. "Na to, že byl tak malý, to byl úžasný hráč. A taky strašně milý chlap. Udělal si čas pro každého," dodal.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: