Messi nadále kraluje, získal i novou cenu UEFA

25. srpna 2011 19:50 - MONAKO

Novou cenu Evropské fotbalové unie (UEFA) pro nejlepšího hráče působícího v Evropě získal Argentinec Lionel Messi z Barcelony. Za ním skončili jeho spoluhráč Xavi a Portugalec Cristiano Ronaldo z Realu Madrid. O vítězi rozhodli novináři z 53 členských zemí UEFA. Messi dostal 38 hlasů, Xavi jedenáct a Ronaldo tři.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý útočník Messi vstřelil v minulé sezóně 53 soutěžních branek a Barceloně výrazně pomohl k mistrovskému titulu i triumfu v Lize mistrů. Naposledy přispěl k zisku španělského Superpoháru, když v srpnovém dvojzápase s Realem Madrid zaznamenal tři zásahy.

"Jsem poctěn, že jsem vyhrál tuto cenu a chci poděkovat spoluhráčům. Neustálá touha vyhrávat nás žene dopředu a soudržnost v šatně nám dává sílu," prohlásil aktuální držitel ocenění pro nejlepšího hráče světa Zlatý míč FIFA.

O znovuzavedení ceny pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě se zasadil prezident UEFA Michel Platini spolu s uskupením European Sports Media, které sdružuje fotbalové magazíny. Tradice oceňování nejlepšího hráče v Evropě skončila loni, kdy se spojila anketa časopisu France Football Zlatý míč s anketou o nejlepšího fotbalistu světa mezinárodní federace FIFA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.