Sedmnáctka rozstřílela Lichtenštejnsko, znovu úřadoval Mašek

Čeští fotbalisté do 17 let vyhráli i svůj druhý zápas první fáze kvalifikace o mistrovství Evropy, když zdolali Lichtenštejnsko 6:0. Hattrickem se na vítězství podílel příbramský střelec Dominik Mašek, který se trefil už dvakrát při úvodní výhře nad Kazachstánem.

Trenér fotbalistů do 17 let Josef Csaplár.

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára si už před posledním zápasem zajistili postup do další fáze kvalifikace, protože po odpolední remíze domácího Kazachstánu s Irskem (1:1) už neskončí hůře než druzí. S Iry se čeští mladíci v pondělí utkají o vítězství ve skupině, k čemuž jim bude stačit i remíza.

Češi měli proti outsiderovi skupiny skvělý úvod zápasu. Ve 12. minutě otevřel skóre Lukáš Kurušta z Karviné a hned nato začal úřadovat Mašek, který stihl čistý hattrick za dvanáct minut. Třetí gól zaznamenal z pokutového kopu.

Po změně stran dali výsledku konečnou podobu ostravští hráči Kamil Půda a Karel Neumann.