Maradona kritizuje vyřazení Téveze z kádru Manchesteru City

27. října 2011 11:33 - MANCHESTER

Bývalý slavný argentinský fotbalista Diego Maradona se ohradil proti rozhodnutí trenéra Manchester City Roberta Manciniho vyřadit útočníka Carlose Téveze z kádru. Italský kouč bývalého kapitána týmu nenasazuje od té doby, co se v utkání Ligy mistrů v Mnichově i přes jeho pokyn odmítl jít rozcvičit a nastoupit.

 

ČTK/AP

"Bolí mě vidět tak výborného hráče sedět na tribuně, bez možnosti pomoci mužstvu na hřišti. Pokud mu chtějí dát pokutu, tak to samozřejmě chápu, ale zakázat mu hrát je to nejhorší řešení, které můžete udělat," řekl Maradona.

Útočník Manchesteru City Carlos Tevéz se raduje z branky.Carlos Tévez.foto: Reuters/Phil Noble

Bývalý hráč a později i trenér argentinské reprezentace zároveň chválí vzestup manchesterského klubu. "City teď prochází podobnou revolucí, jako před pár lety Abramovičova Chelsea. Do klubu jsou vkládány nemalé finanční prostředky, a tak se čekají okamžité úspěchy," uvedl Maradona.

City prožívají fenomenální vstup do anglické soutěže, když z devíti odehraných utkáních dosáhli osmi vítězství a jedné remízy. Naposledy si v neděli v manchesterském derby poradili s úhlavním rivalem z Old Trafford 6:1 a upevnili si tak vedení v celé soutěži.

Pochvala pro zetě

"Byl to výborný zápas. Alex Ferguson uvedl, že se jednalo o jeho nejhorší utkání v trenérské kariéře. Na druhé straně dostali tři branky až v nastaveném čase. To se může stát každému týmu. Tím bych ten výsledek nezveličoval," zhodnotil utkání tchán mladé hvězdy City Sergia Agüera, jenž v zápase vstřelil jednu branku hostí.

"Agüero je jeden z nejlepších útočníku současnosti, přesto jsem se bál, jestli bude schopný se rychle adaptovat na tempo Premier League. Když se však podívám na jeho dosavadní výkony, tak musím uznat, že moje obavy byly absolutně zbytečné," dodala argentinská legenda.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.