Fotbalisté korejského Ulsanu vyhráli podruhé asijskou Ligu mistrů

Dauhá

Fotbalisté Ulsanu vyhráli podruhé v historii po roce 2012 asijskou Ligu mistrů. Korejský tým porazil ve finále soutěže v Dauhá 2:1 íránský Persepolis díky dvěma penaltám Brazilce Júniora.

Třiatřicetiletý útočník ve čtvrté nastavené minutě prvního poločasu skóroval z dorážky vlastního pokutového kopu a v 55. minutě minutě už penaltu proměnil suverénně. Podařilo se mu tak otočit výsledek, neboť první gól zápasu vstřelil ve 45. minutě za íránský tým Mehdi Abdi.

Persepolis ve finále nejvýznamnější kontinentální klubové soutěže neuspěl podruhé během tří ročníků, v roce 2018 prohrál ve finále s japonskou Kašimou Antlers.