Před zápasem druhé ligy si v Belgii rozhodčí podřezal žíly

28. listopadu 2011 10:39 - BRUSEL

Týden po německém rozhodčím Babaku Rafatim se pokusil o sebevraždu další fotbalový sudí. Belgický postranní rozhodčí Chris Schelstraete si chtěl vzít život na stadiónu krátce před sobotním druholigovým zápasem mezi Tubize a FC Brusel. V současnosti je po dvou nocích v nemocnici mimo ohrožení života.

 

Scott Audette, Reuters

Schelstraete si podřezal žíly na toaletě přímo na stadiónu. Objevili ho kolegové, kterým připadalo podezřelé, jak dlouho v místnosti zůstal. Zápas byl, podobně jako o týden dříve bundesligové utkání mezi Kolínem a Mohučí, na poslední chvíli odložen.

Podle psychologa Jefa Brouwerse nebyl pokus o sebevraždu motivovaný tlakem souvisejícím s funkcí rozhodčího, ale osobními problémy. "Příklad Babaka Rafatiho pravěděpodobně nebyl spouštěcím mechanismem," citovala Brouwerse agentura AFP.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.