Neymar je lepší než Messi, zopakoval legendární Pelé

1. prosince 2011 11:04 - RIO DE JANEIRO

Legendární brazilský fotbalista Pelé považuje svého krajana Neymara za lepšího fotbalistu, než je Argentinec Lionel Messi z Barcelony. Pelé už nedávno označil devatenáctiletého hráče Santosu za svého favorita na Zlatý míč.

 

archiv, Sport.cz

"Když je vzájemně porovnám, vychází mi, že je Neymar mnohem lepší, komplexnější. Umí hrát dobře oběma nohama, kličku má stejně dobrou do obou stran a dává také góly," řekl Pelé brazilskému deníku Globo.

Fotbalová legenda Pelé.Fotbalová legenda Pelé.foto: Reuters/Nacho Doce

Výkony hvězdy Barcelony se prý odvíjejí od toho, v jakém dresu nastoupí. "Messi je výborný, ale hodně záleží, kde hraje. V Barceloně hraje velice dobře, ale v ne zcela dotvořeném argentinském týmu má problémy. To Neymar hraje dobře v Santosu i národním týmu," argumentoval Pelé.

Hattrick! Lionel Messi dal Plzni v Edenu svůj 200., 201. a 202. gól v dresu Barcelony...Lionel Messi.foto: Reuters/David W. Černý

Zda je Brazilec, o kterého se přetahují evropské velkokluby, i lepší než Pelé, nebyl slavný fotbalista s to hodnotit. "Možná. Nikdy už tu nebude další Pelé, ale už jsem řekl, že svou korunu předám tomu nejlepšímu. A on je nejlepší."

Neymar a Messi se mohou brzy utkat na mistrovství světa klubů, Barcelona i Santos ale budou v Japonsku nejprve muset zvládnout semifinále.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.