Mexičtí Tigres vyhráli Ligu mistrů CONCACAF a budou na MS

Orlando

Mexický celek Tigres UANL vyhrál fotbalovou Ligu mistrů CONCACAF a stal se předposledním účastníkem únorového mistrovství světa klubů v Dauhá. Ve finálovém utkání porazil v Orlandu FC Los Angeles 2:1 a poprvé je šampionem zóny Severní a Střední Ameriky a Karibiku. Finále přitom hráli Tigres už počtvrté, triumf jim zajistil francouzský útočník André-Pierre Gignac gólem šest minut před koncem.

Mexický celek Tigres UANL vyhrál fotbalovou Ligu mistrů CONCACAF a stal se předposledním účastníkem únorového mistrovství světa klubů v Dauhá.

Klubové MS bude katarská metropole hostit od 1. do 11. února, na kdy byl turnaj přeložen z tradičního prosincového termínu vzhledem k nabité klubové sezoně způsobené pauzou kvůli pandemii koronaviru. Jistými účastníky jsou také evropští šampioni z Bayernu Mnichov, katarský mistr Duhail, Afriku bude reprezentovat egyptský klub Al Ahlí, Asii korejský Ulsan, Oceánii novozélandský Auckland City.

Zbývá obsadit místo pro vítěze jihoamerického Poháru osvoboditelů, o něm se rozhodne až 30. ledna. Soutěž nemá ještě ukončenou čtvrtfinálovou fázi, ale už je jisté, že šampion bude z Argentiny, nebo Brazílie.