Lavičkovo Sydney potrestalo vlastního hráče za simulování

12. prosince 2011 10:44 - SYDNEY

Fotbalový klub Sydney, který trénuje už třetí sezónu Vítězslav Lavička, dal pokutu vlastnímu hráči za simulování. Obránce Shannon Cole upadl téměř bez kontaktu se soupeřem v pokutovém území v závěru nedělního utkání proti Gold Coast, ale rozhodčí stejně pokutový kop neodpískal.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Cole se k filmování přiznal den po zápase, který skončil bezgólovou remízou. "Očekával jsem, že budu faulovaný, ale nestalo se to. Uvědomil jsem si, že jsem udělal špatnou věc, hned jak jsem dopadl na zem. Proto jsem ani nevolal po penaltě a hned jsem vstal a vracel se na svou pozici," uvedl v pondělí obránce s jedním startem za australskou reprezentaci.

Podle interního klubového pravidla o zákazu filmování dostal Cole pokutu, jejíž výše nebyla zveřejněna. "Shannon měl dost odvahy k tomu, aby uznal, že udělal chybu, a trest přijal," řekl šéf klubu Dirk Melton.

Sydney je po deseti zápasech ligové sezóny na čtvrtém místě tabulky pět bodů za vedoucím Brisbane.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.