Živě

Tenista Nadal prodal svůj podíl ve fotbalovém klubu z Mallorky

20. prosince 2011 11:12 - MADRID

Druhý tenista světa Rafael Nadal a jeho strýc Miguel Ángel Nadal opouští fotbalový klub z Mallorky. Svůj desetiprocentní podíl prodali německému obchodníkovi Utzi Claassenovi, který nyní vlastní 20 procent akcií 14. klubu španělské ligy.

 

Toby Melville, Reuters

Nadal, který sice fandí Realu Madrid, ale na baleárském ostrově žije, vstoupil do zadluženého klubu loni v červenci. Jeho strýc Miguel Ángel, bývalý obránce Barcelony a španělské fotbalové reprezentace, se poté stal u týmu asistentem trenéra Michalea Laudrupa.

Kritika vedení klubu

Po zářijovém odchodu bývalého slavného dánského fotbalisty však Miguel Ángel otevřeně kritizoval vedení klubu a na bouřlivé okolnosti Laudrupova odchodu reagovali další Nadalovi příbuzní odstoupením ze správní rady.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.